Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 10898531



*

nr 1089 8531


Kopparstick

2 st, Christian VII & Maria, 1800-talsramar, ramens innermått: 41x29


Utrop:

4.000 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2017
kl 20:04:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/2 15:36:18 1      1.500 kr
13/2 18:30:36 2      1.600 kr
13/2 19:18:25 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg




Ladda ner broschyr